Hoppa till sidans innehåll

2009


Resultat och inbjudningar för 2009.

Datum Klubb Tävling/Inbjudan Homolog. Tävlingskod Gren/Resultat*
09-05-31 Linköping VSK Östköret NTE 09SWE01 S H
09-06-06 Nyköping VSK Östköret NTE 09SWE02 S T
09-06-06 Karlstad VSK Sola Challenge NTE 09SWE03 S
09-06-10 Vänersborg VSK Västsvenska Serien NTE 09SWE04 S
09-06-14 Varberg VSK Västsvenska Serien NTE 09SWE05 S D
09-06-14 Gamla Boo VSK Sydcupen NTE 09SWE06
09-06-17 Alingsås VSK Västsvenska Serien NTE 09SWE07 S
09-06-17 Ruskprickarna VSK Mellansvenska Cupen NTE 09SWE08 S
09-06-17 VSK Svanen Svanen Cup NTE 09SWE09 S
09-06-22 Bromölla VSK Sydcupen NTE 09SWE10
09-06-23 Matfors VSK Norrtouren NTE 09SWE11
09-06-24 Göteborg VSK Västsvenska Serien NTE 09SWE12 S
09-06-24 Silvköparen VSK BGE Open NTE 09SWE13 ST
09-06-26 Lida VSK Stockholmsracet NTE 09SWE14 ST
09-06-26/28 Bromölla VSK Ivetofta Sparbanks Cup RLH 09SWE15 STH
09-06-27 Lambarö VSK Stockholmsracet NTH 09SWE16 SH
09-06-27 Bollebygd VSK West Coast Slalom NTH 09SWE17 S
09-06-28 Göteborgs VSK West Coast Slalom NTH 09SWE18 S
09-06-28 Kringlan VSK Stockholmsracet NTH 09SWE19 ST
09-06-30 Graninge VSK Norrtouren NTE 09SWE20 S
09-07-1 Gävle VSK Mellansvenska Cupen NTE 09SWE21 S
09-07-4 VSK Svallvågen Svallvågen Open RLH 09SWE22 S D
09-07-4/5 Linköping VSK DM-Öst NTH 09SWE23 S T H K L
09-07-5 Varberg VSK Varberg Open RLH 09SWE24 S D
09-07-8 BVSK Delfin Mellansvenska Cupen NTE 09SWE25
09-07-10/12 Nora VSK QEM Cup RLH 09SWE26 S T H K
09-07-10/12 Finland Nordiska Mästerskapen RLH
09-07-11 Alingsås VSK Potäteslalom NTH 09SWE27 S
09-07-15 Ambjörnarp VSK Västsvenska Serien NTE 09SWE28 S
09-07-15 Hofors VSK Mellansvenska Cupen NTE 09SWE29 ST
09-07-17/19 Fagersta Västanfors VSK Marberg Open RLH 09SWE30 S T H K
09-07-22 VSK Svanen Svanen Cupen NTE 09SWE31 ST
09-07-17/19 Fagersta Västanfors VSK Svenska Mästerskapen RLH 09SWE32 STHKLD
09-07-21/2 Gamla Boo VSK Old-boy/Old-girl SM NTH 09SWE33 STH K L
09-07-31/2 Gamla Boo VSK DM-Syd NTE 09SWE33 STH K L
09-08-03/09 Kanada VM RCH STHK
09-08-4 Skags VSK Norrtouren NTE 09SWE34 S
09-08-7/9 Ambjörnarp VSK Ungdom- & Junior-SM ITH 09SWE35 S T H K L
09-08-7/9 Ambjörnarp VSK Kräftcupen ITH 09SWE35 S
09-08-11 Matfors VSK Norrtouren NTE 09SWE36 S T
09-08-12 Bromölla VSK Sydcupen NTE 09SWE37
09-08-14/16 Norge U21 EM RCH STHKL
09-08-19 VSK Svanen Svanen Cupen NTE 09SWE38 S
09-08-19/23 Danmark EM RLH L
09-08-22 Nyköping VSK Slalomtävling NTH 09SWE39 S
09-08-22/23 Silvköparen VSK DM-Mellan NTE 09SWE41 STHKL
09-08-29/30 Matfors VSK DM-Nord NTE 09SWE40 S T H K
09-09-05/06 Karlstad VSK DM-Väst NTE 09SWE42 S T H K L
09-09-05 Sandviken VSK Mellansvenska Cupen NTE 09SWE43 S
09-09-05 Sandviken VSK Mellansvenska Cupen NTE 09SWE43 S
09-09-12/13 Mariestad VSK Tryout Contest RLH 09SWE45
09-10-31 Alingsås VSK Jubileumstävling NTE 09SWE46
09-11-07 Nyköping VSK Ymers Cup NTE 09SWE44

 

* S = Slalom, H = Hopp, T = Trick, K = Kombination, D = Disabled, L = Lag

Uppdaterad: 2014-03-25 12:40
Skribent: Kajsa Andersson

Postadress:
Svenska Vattenskid- och Wakeboardförbundet
Lagastigsgatan 6
287 32 Strömsnäsbruk

Kontakt:
Tel: +46709727829, +46704834963
E-post: This is a mailto link