Description: C:\C SVWF\Logotyp\SVWF Logotyp 2010\SVWF logga svensk RGB jpg.jpg               

 

 

Ranking 2015

Uppdaterad 2015-10-23

 

Rankinglistan baseras pŒ tŠvlingsresultat gjorda under sŠsongen 2015 pŒ tŠvlingar med lŠgst homologiseringsklass NTH. Fšr att resultat skall komma med pŒ rankinglistan skall resultatlistor vara publicerade pŒ www.vattenskidor.org eller www.iwwfed-ea.org, alternativt skall kopia pŒ tŠvlingsbok skickas till anders.johansson@vattenskidor.org. 

SLALOM

U-14 Herrar

Pl

Fšrnamn

Efternamn

Fšdd

Klubb

Klass

Resultat

TŠvling

1

Alexander

Blomqvist

2001

Nora VSK

U-14

3,00/55/12,00

SIAP

2

Tim

Tšrnquist

2001

VSK Svanen

U-14

0,50/55/12,00

GŠstabudstrofŽn

3

Karl

Waldefeldt

2001

VŠnersborgs VSK

U-14

4,00/55/13,00

KWA Classic

4

Charlie

Westlund

2003

GŠvle VSK

U-14

3,00/55/13,00

GŠstabudstrofŽn

5

Ted

Tšrnquist

2002

VSK Svanen

U-14

2,00/55/14,25

DM Syd

6

Simon

Aldman

2004

Gšteborgs VSK

U-14

3,00/55/16,00

KWA Classic

6

Victor

Blomqvist

2007

Nora VSK

U-14

3,00/55/16,00

GŠstabudstrofŽn

8

Linus

Irehed

2003

VSK Svanen

U-14

2,00/55/16,00

KWA Classic

9

Lucas

Liljeblad

2002

Linkšpings VSK

U-14

3,50/58/18,25

GŠstabudstrofŽn

10

Martin

Storm

2001

VŠnersborgs VSK

U-14

1,50/55/18,25

U-J SM

11

Elliot

Westlund

2006

GŠvle VSK

U-14

0,50/55/18,25

GŠstabudstrofŽn

12

Jonathan

Kullman

2002

Lambarš VSK

U-14

6,00/49/18,25

DM …st

13

Fredric

Dahl

2001

Gšteborgs VSK

U-14

2,00/49/18,25

Westcoast Open

14

Elias

Miklas

2003

Gamla Boo VSC

U-14

3,00/46/18,25

Sparbanken SkŒne

15

Adrian

Edvardsson

2003

AlingsŒs VSK

U-14

2,50/46/18,25

DM VŠst

16

Leo

Cederquist

2005

Nykšpings VSK

U-14

4,50/43/18,25

GŠstabudstrofŽn

17

Casper

Terner

2003

VSK Kringlan

U-14

5,00/40/18,25

U-J SM

18

Edvin

Larsson

2002

VŠnersborgs VSK

U-14

3,00/40/18,25

Westcoast Open

19

Ted

Cederquist

2006

Nykšpings VSK

U-14

4,00/37/18,25

GŠstabudstrofŽn

20

Hugo

Neglen

2003

Gamla Boo VSC

U-14

2,00/37/18,25

Sparbanken SkŒne

 

U-14 Damer

Pl

Fšrnamn

Efternamn

Fšdd

Klubb

Klass

Resultat

TŠvling

1

Johanna

Grekula

2001

Bollebygds VSK

U-14

1,25/55/16,00

DM VŠst

2

Alice

Nordenhed

2002

Linkšpings VSK

U-14

3,50/55/18,25

DM …st

3

Ella

Bjšrlin

2004

Borgviks VSK

U-14

2,50/49/18,25

U-J SM

4

Michelle

Miklas

2001

Gamla Boo VSC

U-14

2,00/37/18,25

Sparbanken SkŒne

 

U-17 Herrar

Pl

Fšrnamn

Efternamn

Fšdd

Klubb

Klass

Resultat

TŠvling

1

Jakob

Bogne

1998

Nykšpings VSK

U-17

4,00/58/10,75

Sesena

2

Felix

Blomqvist

1998

Nora VSK

U-17

2,00/58/11,25

U-17 VM

3

Noa

Johansson

1999

Vittsjš VSK

U-17

3,50/58/13,00

GŠstabudstrofŽn

4

Axel

Forsaeus

1998

VSK Ruskprickarna

U-17

2,00/58/13,00

KrŠftcupen

5

Gustav

Hofander

1998

Nykšpings VSK

U-17

4,00/58/14,25

GŠstabudstrofŽn

6

Jacob

Nordenhed

1999

Linkšpings VSK

U-17

3,50/58/14,25

GŠstabudstrofŽn

7

Adam

FribergJoakimsson

2000

Nykšpings VSK

U-17

3,00/58/14,25

KrŠftcupen

8

Elias

Englund

2000

BVSK Delfin

U-17

2,00/58/14,25

Malibu 4-Round

9

Gustav

Wadstršm

2000

AlingsŒs VSK

U-17

1,00/58/14,25

KWA Classic

10

Tobias

HŠrnstršmer

2000

VŠnersborgs VSK

U-17

3,00/58/16,00

Westcoast Open

11

Malte

Gustafsson

1999

VSK Svanen

U-17

4,00/58/18,25

Ivetofta Sparbank

11

Victor

Irehed

2000

VSK Svanen

U-17

4,00/58/18,25

KrŠftcupen

13

Alexander

Blomqvist

2001

Nora VSK

U-14

3,00/55/12,00

SIAP

14

Tim

Tšrnquist

2001

VSK Svanen

U-14

0,50/55/12,00

GŠstabudstrofŽn

15

Karl

Waldefeldt

2001

VŠnersborgs VSK

U-14

4,00/55/13,00

KWA Classic

16

Charlie

Westlund

2003

GŠvle VSK

U-14

3,00/55/13,00

GŠstabudstrofŽn

17

Ted

Tšrnquist

2002

VSK Svanen

U-14

2,00/55/14,25

DM Syd

18

Simon

Aldman

2004

Gšteborgs VSK

U-14

3,00/55/16,00

KWA Classic

18

Victor

Blomqvist

2007

Nora VSK

U-14

3,00/55/16,00

GŠstabudstrofŽn

20

Linus

Irehed

2003

VSK Svanen

U-14

2,00/55/16,00

KWA Classic

21

Erik

Larsson

2000

VŠnersborgs VSK

U-17

3,50/55/18,25

Westcoast Open

21

Lucas

Liljeblad

2002

Linkšpings VSK

U-14

3,50/58/18,25

GŠstabudstrofŽn

23

John

Waldefeldt

1999

VŠnersborgs VSK

U-17

3,00/55/18,25

Open SM

24

Martin

Storm

2001

VŠnersborgs VSK

U-14

1,50/55/18,25

U-J SM

25

Elliot

Westlund

2006

GŠvle VSK

U-14

0,50/55/18,25

GŠstabudstrofŽn

26

Hampus

Malmquist

1998

VSK Svanen

U-17

1,00/52/18,25

U-J SM

27

Jonathan

Kullman

2002

Lambarš VSK

U-14

6,00/49/18,25

DM …st

28

Fredric

Dahl

2001

Gšteborgs VSK

U-14

2,00/49/18,25

Westcoast Open

29

Elias

Miklas

2003

Gamla Boo VSC

U-14

3,00/46/18,25

Sparbanken SkŒne Cup

30

Adrian

Edvardsson

2003

AlingsŒs VSK

U-14

2,50/46/18,25

DM VŠst

31

Leo

Cederquist

2005

Nykšpings VSK

U-14

4,50/43/18,25

GŠstabudstrofŽn

32

Casper

Terner

2003

VSK Kringlan

U-14

5,00/40/18,25

U-J SM

33

Edvin

Larsson

2002

VŠnersborgs VSK

U-14

3,00/40/18,25

Westcoast Open

34

Ted

Cederquist

2006

Nykšpings VSK

U-14

4,00/37/18,25

GŠstabudstrofŽn

35

Hugo

Neglen

2003

Gamla Boo VSC

U-14

2,00/37/18,25

Sparbanken SkŒne Cup

 

U-17 Damer

Pl

Fšrnamn

Efternamn

Fšdd

Klubb

Klass

Resultat

TŠvling

1

Ellika

Jansson

1998

Waxholms VSK

U-17

5,00/55/16,00

DM …st

2

Johanna

Grekula

2001

Bollebygds VSK

U-14

1,25/55/16,00

DM VŠst

3

Eleonora

Olsmats

1999

Lambarš VSK

U-17

5,00/55/18,25

U-J SM

4

Alice

Nordenhed

2002

Linkšpings VSK

U-14

3,50/55/18,25

DM …st

5

Clara

Cumming

1999

Ambjšrnarps VSK

U-17

3,00/55/18,25

U-J SM

6

Ella

Bjšrlin

2004

Borgviks VSK

U-14

2,50/49/18,25

U-J SM

7

Emma

Jonsson

1999

Sunne VSK

U-17

1,50/49/18,25

Aalborg

8

Caroline

Olsmats

2000

Lambarš VSK

U-17

3,00/46/18,25

U-J SM

9

Estrid

Edlund

2000

Nacka VSK

U-17

1,50/46/18,25

DM …st

10

Cornelia

Svensson

2000

Cascade SC

U-17

4,25/37/18,25

U-J SM

11

Michelle

Miklas

2001

Gamla Boo VSC

U-14

2,00/37/18,25

Sparbanken SkŒne

11

Wilma

Gšthberg

2000

Linkšpings VSK

U-17

2,00/37/18,25

DM …st

 

U-21 Herrar

Pl

Fšrnamn

Efternamn

Fšdd

Klubb

Klass

Resultat

TŠvling

1

Jakob

Bogne

1998

Nykšpings VSK

U-17

4,00/58/10,75

Sesena

2

Daniel

Gravander

1995

Nykšpings VSK

U-21

3,00/58/11,25

San Gervasio

3

Felix

Blomqvist

1998

Nora VSK

U-17

2,00/58/11,25

U-17 VM

4

Noa

Johansson

1999

Vittsjš VSK

U-17

3,50/58/13,00

GŠstabudstrofŽn

5

Axel

Forsaeus

1998

VSK Ruskprickarna

U-17

2,00/58/13,00

KrŠftcupen

6

Gustav

Hofander

1998

Nykšpings VSK

U-17

4,00/58/14,25

GŠstabudstrofŽn

7

Jacob

Nordenhed

1999

Linkšpings VSK

U-17

3,50/58/14,25

GŠstabudstrofŽn

8

Adam

FribergJoakimsson

2000

Nykšpings VSK

U-17

3,00/58/14,25

KrŠftcupen

9

Elias

Englund

2000

BVSK Delfin

U-17

2,00/58/14,25

Malibu 4-Round

10

Gustav

Wadstršm

2000

AlingsŒs VSK

U-17

1,00/58/14,25

KWA Classic

11

Tobias

HŠrnstršmer

2000

VŠnersborgs VSK

U-17

3,00/58/16,00

Westcoast Open

12

Nicky

Svensson

1997

Bromšlla VSK

U-21

5,00/58/18,25

DM Syd

13

Malte

Gustafsson

1999

VSK Svanen

U-17

4,00/58/18,25

Ivetofta Sparbank

13

Victor

Irehed

2000

VSK Svanen

U-17

4,00/58/18,25

KrŠftcupen

13

Danny

Svensson

1997

Bromšlla VSK

U-21

4,00/58/18,25

KWA Classic

16

Alexander

Blomqvist

2001

Nora VSK

U-14

3,00/55/12,00

SIAP

17

Tim

Tšrnquist

2001

VSK Svanen

U-14

0,50/55/12,00

GŠstabudstrofŽn

18

Karl

Waldefeldt

2001

VŠnersborgs VSK

U-14

4,00/55/13,00

KWA Classic

19

Charlie

Westlund

2003

GŠvle VSK

U-14

3,00/55/13,00

GŠstabudstrofŽn

20

Ted

Tšrnquist

2002

VSK Svanen

U-14

2,00/55/14,25

DM Syd

21

Simon

Aldman

2004

Gšteborgs VSK

U-14

3,00/55/16,00

KWA Classic

21

Victor

Blomqvist

2007

Nora VSK

U-14

3,00/55/16,00

GŠstabudstrofŽn

23

Linus

Irehed

2003

VSK Svanen

U-14

2,00/55/16,00

KWA Classic

24

Erik

Larsson

2000

VŠnersborgs VSK

U-17

3,50/55/18,25

Westcoast Open

24

Lucas

Liljeblad

2002

Linkšpings VSK

U-14

3,50/58/18,25

GŠstabudstrofŽn

26

John

Waldefeldt

1999

VŠnersborgs VSK

U-17

3,00/55/18,25

Open SM

27

Martin

Storm

2001

VŠnersborgs VSK

U-14

1,50/55/18,25

U-J SM

28

Elliot

Westlund

2006

GŠvle VSK

U-14

0,50/55/18,25

GŠstabudstrofŽn

29

Hampus

Malmquist

1998

VSK Svanen

U-17

1,00/52/18,25

U-J SM

30

Jonathan

Kullman

2002

Lambarš VSK

U-14

6,00/49/18,25

DM …st

31

Fredric

Dahl

2001

Gšteborgs VSK

U-14

2,00/49/18,25

Westcoast Open

32

Elias

Miklas

2003

Gamla Boo VSC

U-14

3,00/46/18,25

Sparbanken SkŒne Cup

33

Adrian

Edvardsson

2003

AlingsŒs VSK

U-14

2,50/46/18,25

DM VŠst

34

Leo

Cederquist

2005

Nykšpings VSK

U-14

4,50/43/18,25

GŠstabudstrofŽn

35

Casper

Terner

2003

VSK Kringlan

U-14

5,00/40/18,25

U-J SM

36

Edvin

Larsson

2002

VŠnersborgs VSK

U-14

3,00/40/18,25

Westcoast Open

37

Ted

Cederquist

2006

Nykšpings VSK

U-14

4,00/37/18,25

GŠstabudstrofŽn

38

Hugo

Neglen

2003

Gamla Boo VSC

U-14

2,00/37/18,25

Sparbanken SkŒne Cup

 

U-21 Damer

Pl

Fšrnamn

Efternamn

Fšdd

Klubb

Klass

Resultat

TŠvling

1

Jane

TŠfvander

1996

Skags VSK

U-21

4,00/55/13,00

Sparbanken SkŒne

2

Ellika

Jansson

1998

Waxholms VSK

U-17

5,00/55/16,00

DM …st

3

Cecilia

HŠrdmark

1995

Gšteborgs VSK

U-21

3,00/55/16,00

DM VŠst

4

Tove

Johansson

1996

Linkšpings VSK

U-21

2,00/55/16,00

U-J SM

5

Johanna

Grekula

2001

Bollebygds VSK

U-14

1,25/55/16,00

DM VŠst

6

Eleonora

Olsmats

1999

Lambarš VSK

U-17

5,00/55/18,25

U-J SM

7

Amanda

Stenberg

1997

Lida VSK

U-21

4,00/55/18,25

U-J SM

8

Alice

Nordenhed

2002

Linkšpings VSK

U-14

3,50/55/18,25

DM …st

9

Sofie

Steinvall

1994

Lambarš VSK

U-21

2,50/55/18,25

DM …st

10

Clara

Cumming

1999

Ambjšrnarps VSK

U-17

3,00/55/18,25

U-J SM

10

Fanny

Johansson

1997

VSK Svanen

U-21

3,00/52/18,25

KWA Classic

12

Ella

Bjšrlin

2004

Borgviks VSK

U-14

2,50/49/18,25

U-J SM

13

Emma

Jonsson

1999

Sunne VSK

U-17

1,50/49/18,25

Aalborg

14

Caroline

Olsmats

2000

Lambarš VSK

U-17

3,00/46/18,25

U-J SM

15

Estrid

Edlund

2000

Nacka VSK

U-17

1,50/46/18,25

DM …st

16

Cornelia

Svensson

2000

Cascade SC

U-17

4,25/37/18,25

U-J SM

17

Michelle

Miklas

2001

Gamla Boo VSC

U-14

2,00/37/18,25

Sparbanken SkŒne

17

Wilma

Gšthberg

2000

Linkšpings VSK

U-17

2,00/37/18,25

DM …st

19

Naomi

Axinte

1995

VSK Svanen

U-21

1,50/37/18,25

U-J SM

20

Linnea

Eschricht

1996

VSK Svanen

U-21

1,00/37/18,25

U-J SM

 

Open Herrar

Pl

Fšrnamn

Efternamn

Fšdd

Klubb

Klass

Resultat

TŠvling

1

Johan

Efverstršm

1990

GŠvle VSK

Open

2,00/58/10,25

Clearmont

2

Jakob

Bogne

1998

Nykšpings VSK

U-17

4,00/58/10,75

Sesena

3

Erik

Lithner

1988

Karlstads VSK

Open

2,50/58/10,75

Winter Garden

4

Lasse

LindŽn

1993

Vittsjš VSK

Open

2,00/58/10,75

KWA Classic

5

Johan

Thyr

1990

Gšteborgs VSK

Open

1,00/58/10,75

Aalborg

6

Linus

Olsson

1991

Cascade SC

Open

4,00/58/11,25

KWA Classic

6

Per

Rudhag

1984

Gšteborgs VSK

Open

4,00/58/11,25

Aalborg

8

Johan

FranzŽn

1990

Lidkšpings VSK

Open

3,50/58/11,25

Swiss Spring

9

Daniel

Edvardsson

1974

AlingsŒs VSK

Open

3,00/58/11,25

KWA Classic

9

Dan

Rudhag

1984

Gšteborgs VSK

Open

3,00/58/11,25

Westcoast Open

9

Daniel

Gravander

1995

Nykšpings VSK

U-21

3,00/58/11,25

San Gervasio

12

Felix

Blomqvist

1998

Nora VSK

U-17

2,00/58/11,25

U-17 VM

12

Magnus

Jonsson

1968

Karlstads VSK

Open

2,00/58/11,25

Malibu 4-Round

12

David

RosŽn

1989

Linkšpings VSK

Open

2,00/58/11,25

DM …st

15

Tomas

Gustafson

1965

Sunne VSK

Open

5,50/58/12,00

San Gervasio

16

Johan

Schützer

1991

Karlstads VSK

Open

5,00/58/12,00

GŠstabudstrofŽn

17

Fredrik

stršm

1983

GŠvle VSK

Open

4,50/58/12,00

KWA Classic

18

David

nesjš

1988

Karlstads VSK

Open

4,00/58/12,00

Aalborg

19

AndrŽ

Malmros

1983

Gamla Boo VSC

Open

3,00/58/12,00

Sparbanken SkŒne Cup

20

Jimmy

ModŽn

1985

Skags VSK

Open

2,50/58/12,00

Malibu 4-Round

21

Daniel

HagŠng

1985

Linkšpings VSK

Open

1,25/58/12,00

Open SM

22

Noa

Johansson

1999

Vittsjš VSK

U-17

3,50/58/13,00

GŠstabudstrofŽn

22

Johan

Uhlander

1973

Karlstads VSK

Open

3,50/58/13,00

Malibu 4-Round

24

Axel

Forsaeus

1998

VSK Ruskprickarna

U-17

2,00/58/13,00

KrŠftcupen

24

Max

Jansson

1989

VSK Kringlan

Open

2,00/58/13,00

GŠstabudstrofŽn

26

Henrik

Huss

1975

Karlstads VSK

Open

1,50/58/13,00

Open SM

27

Tobias

Aderum

1982

VŠnersborgs VSK

Open

4,00/58/14,25

Westcoast Open

28

Gustav

Hofander

1998

Nykšpings VSK

U-17

4,00/58/14,25

GŠstabudstrofŽn

29

Jacob

Nordenhed

1999

Linkšpings VSK

U-17

3,50/58/14,25

GŠstabudstrofŽn

30

Stellan

Cederquist

1979

Nykšpings VSK

Open

3,25/58/14,25

KWA Classic

31

Adam

Friberg-Joakimsson

2000

Nykšpings VSK

U-17

3,00/58/14,25

KrŠftcupen

32

Elias

Englund

2000

BVSK Delfin

U-17

2,00/58/14,25

Malibu 4-Round

32

Patrik

…hman

1991

Mariestads VSK

Open

2,00/58/14,25

DM VŠst

34

Gustav

Wadstršm

2000

AlingsŒs VSK

U-17

1,00/58/14,25

KWA Classic

35

Johan

HŠrdmark

1991

Gšteborgs VSK

Open

4,00/58/16,00

DM VŠst

36

Tobias

HŠrnstršmer

2000

VŠnersborgs VSK

U-17

3,00/58/16,00

Westcoast Open

37

Nicky

Svensson

1997

Bromšlla VSK

U-21

5,00/58/18,25

DM Syd

38

Malte

Gustafsson

1999

VSK Svanen

U-17

4,00/58/18,25

Ivetofta Sparbank

38

Victor

Irehed

2000

VSK Svanen

U-17

4,00/58/18,25

KrŠftcupen

38

Danny

Svensson

1997

Bromšlla VSK

U-21

4,00/58/18,25

KWA Classic

41

Martin

Sand

1984

Gšteborgs VSK

Open

3,00/58/18,25

Westcoast Open

42

Daniel

Rylander

1990

Ambjšrnarps VSK

Open

1,50/58/18,25

DM VŠst

43

Nicklas

Larsson

1978

Sigtuna VSK

35+

2,00/55/10,75

Lacanau

44

Peter

Grinups

1976

Trekantens VSK

35+

5,00/55/11,25

Malibu 4-Round

45

Henrik

Thengius

1974

Bromšlla VSK

35+

4,50/55/11,25

Aalborg

46

Magnus

Jonsson

1968

Karlstads VSK

45+

4,00/55/11,25

GŠstabudstrofŽn

46

Krister

Jšnsson

1966

Bromšlla VSK

45+

4,00/55/11,25

DM Syd

48

Thommy

Bergstršm

1961

VSK SvallvŒgen

45+

3,00/55/11,25

Malibu 4-Round

48

Tobias

Persson

1975

Ambjšrnarps VSK

35+

3,00/55/11,25

DM VŠst

50

HŒkan

Binett

1969

VSK SvallvŒgen

45+

2,50/55/11,25

Ivetofta Sparbank

51

Jšrgen

Jansson

1967

GŠvle VSK

45+

2,00/55/11,25

GŠstabudstrofŽn

51

Anders

Tillgren

1967

Gamla Boo VSC

45+

2,00/55/11,25

Aalborg

51

Per

Tšrnkvist

1965

VSK Svanen

45+

2,00/55/11,25

DM Syd

54

Jimmy

Westlund

1971

GŠvle VSK

35+

5,00/55/12,00

KWA Classic

55

Niklas

Larsson

1973

VŠnersborgs VSK

35+

4,00/55/12,00

Recetto

55

Ulf

Skande

1953

Trekantens VSK

55+

4,00/55/12,00

KWA Classic

55

Martin

Svensson

1971

AlingsŒs VSK

35+

4,00/55/12,00

Ivetofta Sparbank

58

Alexander

Blomqvist

2001

Nora VSK

U-14

3,00/55/12,00

SIAP

58

Mikael

Claesson

1969

Mariestads VSK

45+

3,00/55/12,00

Swiss Spring

58

Dan

Englund

1967

BVSK Delfin

45+

3,00/55/12,00

KWA Classic

61

Petrus

Boltjes

1976

Trekantens VSK

35+

2,00/55/12,00

GŠstabudstrofŽn

61

Bosse

LindŽn

1952

Vittsjš VSK

55+

2,00/55/12,00

DM Syd

61

Rasmus

Ehrengren

1974

Lida VSK

35+

2,00/55/12,00

GŠstabudstrofŽn

64

Tim

Tšrnquist

2001

VSK Svanen

U-14

0,50/55/12,00

GŠstabudstrofŽn

65

Mats

BrŠnnstršm

1960

BorŒs VSK

45+

5,25/55/13,00

GŠstabudstrofŽn

66

Bjšrn

Bylin

1971

Gamla Boo VSC

35+

5,00/55/13,00

Ivetofta Sparbank

67

Urban

Lyxell

1965

Matfors VSK

45+

4,00/55/13,00

Malibu 4-Round

67

Karl

Waldefeldt

2001

VŠnersborgs VSK

U-14

4,00/55/13,00

KWA Classic

67

Stellan

Cederquist

1979

Nykšpings VSK

35+

4,00/55/13,00

GŠstabudstrofŽn

70

Charlie

Westlund

2003

GŠvle VSK

U-14

3,00/55/13,00

GŠstabudstrofŽn

70

Bosse

Sjšstršm

1959

Silvkšparens VSK

55+

3,00/55/13,00

35+ SM

72

Mikael

Ljungstršm

1966

Mariestads VSK

45+

0,50/55/13,00

DM VŠst

73

Mikael

Aldman

1963

Gšteborgs VSK

45+

5,00/55/14,25

Westcoast Open

73

Jan

Jšnsson

1950

VSK SvallvŒgen

55+

5,00/55/14,25

Ivetofta Sparbank

75

Linus

Persson

1977

Bromšlla VSK

35+

4,00/55/14,25

DM Syd

76

Bjšrn

Pettersson

1970

Sigtuna VSK

35+

3,00/55/14,25

GŠstabudstrofŽn

76

Ingmar

Persson

1950

Ambjšrnarps VSK

55+

3,00/55/14,25

DM VŠst

78

Ted

Tšrnquist

2002

VSK Svanen

U-14

2,00/55/14,25

DM Syd

79

Michael

Vesterholm

1968

Nykšpings VSK

45+

4,00/55/16,00

GŠstabudstrofŽn

80

Simon

Aldman

2004

Gšteborgs VSK

U-14

3,00/55/16,00

KWA Classic

80

Victor

Blomqvist

2007

Nora VSK

U-14

3,00/55/16,00

GŠstabudstrofŽn

80

Patrik

Steinvall

1965

Lambarš VSK

45+

3,00/55/16,00

35+ SM

80

Micael

Bjšrk

1966

Borgviks VSK

45+

3,00/55/16,00

GŠstabudstrofŽn

84

Jimmy

Bengtsson

1974

Gamla Boo VSC

35+

2,00/55/16,00

Sparbanken SkŒne Cup

84

Linus

Irehed

2003

VSK Svanen

U-14

2,00/55/16,00

KWA Classic

86

Bjšrn

Joakimsson

1967

Nykšpings VSK

45+

4,00/55/18,25

KrŠftcupen

86

Lars

Liljeblad

1969

Linkšpings VSK

45+

4,00/55/18,25

GŠstabudstrofŽn

88

Erik

Larsson

2000

VŠnersborgs VSK

U-17

3,50/55/18,25

Westcoast Open

88

Lucas

Liljeblad

2002

Linkšpings VSK

U-14

3,50/58/18,25

GŠstabudstrofŽn

90

Anders

KŠstel

1956

Bollebygds VSK

55+

3,00/55/18,25

Malibu 4-Round

90

John

Waldefeldt

1999

VŠnersborgs VSK

U-17

3,00/55/18,25

Open SM

92

Tommy

…stberg

1970

Vittsjš VSK

35+

2,00/55/18,25

DM Syd

92

Hannes

Pryning

1988

Linkšpings VSK

Open

2,00/55/18,25

DM …st

94

Martin

Storm

2001

VŠnersborgs VSK

U-14

1,50/55/18,25

U-J SM

95

Elliot

Westlund

2006

GŠvle VSK

U-14

0,50/55/18,25

GŠstabudstrofŽn

96

Jerker

Hagfors

1977

VSK Svanen

35+

3,00/52/18,25

DM Syd

97

Adam

Lunderup

1987

Bromšlla VSK

Open

2,00/52/18,25

DM Syd

98

Hampus

Malmquist

1998

VSK Svanen

U-17

1,00/52/18,25

U-J SM

99

Jonathan

Kullman

2002

Lambarš VSK

U-14

6,00/49/18,25

DM …st

100

Fredric

Dahl

2001

Gšteborgs VSK

U-14

2,00/49/18,25

Westcoast Open

101

Elias

Miklas

2003

Gamla Boo VSC

U-14

3,00/46/18,25

Sparbanken SkŒne Cup

102

Adrian

Edvardsson

2003

AlingsŒs VSK

U-14

2,50/46/18,25

DM VŠst

103

Leo

Cederquist

2005

Nykšpings VSK

U-14

4,50/43/18,25

GŠstabudstrofŽn

104

Casper

Terner

2003

VSK Kringlan

U-14

5,00/40/18,25

U-J SM

105

Edvin

Larsson

2002

VŠnersborgs VSK

U-14

3,00/40/18,25

Westcoast Open

106

Magnus

Petrius

1963

VSK SvallvŒgen

45+

5,00/37/18,25

KWA Classic

107

Ted

Cederquist

2006

Nykšpings VSK

U-14

4,00/37/18,25

GŠstabudstrofŽn

108

Hugo

Neglen

2003

Gamla Boo VSC

U-14

2,00/37/18,25

Sparbanken SkŒne Cup

 

Open Damer

Pl

Fšrnamn

Efternamn

Fšdd

Klubb

Klass

Resultat

TŠvling

1

Hanna

EdebŠck

1984

VSK Svanen

Open

2,00/55/10,75

Cory Pickos

1

Josefine

EdebŠck Hirst

1982

VSK Svanen

Open

2,00/55/10,75

Sunset

3

Jennifer

TŠfvander

1993

Skags VSK

Open

2,00/55/11,25

Sesena

4

Sara

Westerlund

1991

Lida VSK

Open

4,00/55/12,00

Malibu 4-Round

5

Sandra

Gustavsson

1990

Karlstads VSK

Open

0,50/55/12,00

Aalborg

6

Jane

TŠfvander

1996

Skags VSK

U-21

4,00/55/13,00

Sparbanken SkŒne

7

Linnea

Cederquist

1985

Nykšpings VSK

Open

3,50/55/13,00

GŠstabudstrofŽn

8

Fanny

Haglund

1992

Hofors BŒt o VSK

Open

2,00/55/13,00

Malibu 4-Round

8

Elin

Jansson

1989

Waxholms VSK

Open

2,00/55/13,00

Malibu 4-Round

8

Lisa

Francke

1990

Bromšlla VSK

Open

2,00/55/13,00

Open SM

8

Anna

BrŠnnstršm

1964

BorŒs VSK

45+

2,00/55/13,00

GŠstabudstrofŽn

12

Anna

Bylin

1975

Ambjšrnarps VSK

35+

5,00/55/14,25

DM VŠst

13

Kristina

Johansson

1980

Bollebygds VSK

Open

3,00/55/14,25

Westcoast Open

14

Anett

Aldman

1972

Gšteborgs VSK

35+

2,00/55/14,25

DM vŠst

15

Ellika

Jansson

1998

Waxholms VSK

U-17

5,00/55/16,00

DM …st

16

Cecilia

HŠrdmark

1995

Gšteborgs VSK

U-21

3,00/55/16,00

DM VŠst

17

Tove

Johansson

1996

Linkšpings VSK

U-21

2,00/55/16,00

U-J SM

18

Johanna

Grekula

2001

Bollebygds VSK

U-14

1,25/55/16,00

DM VŠst

19

Eleonora

Olsmats

1999

Lambarš VSK

U-17

5,00/55/18,25

U-J SM

19

Tanja

Svensson

1993

Gamla Boo VSC

Open

5,00/55/18,25

KWA Classic

21

Rececca

Nyman

1989

Gšteborgs VSK

Open

4,00/55/18,25

KWA Classic

21

Amanda

Stenberg

1997

Lida VSK

U-21

4,00/55/18,25

U-J SM

23

Alice

Nordenhed

2002

Linkšpings VSK

U-14

3,50/55/18,25

DM …st

24

Louise

Bjšrnheden

1983